top of page

Kristijonas Kaikaris

kristijonas kaikaris open books 2020.jpg
Nėra vietos dviems

2020

#Romanas #trileris

Alma Littera

Samujaus sala
Samujaus oro uostas
Pirmadienis, 14:42

Samujaus oro uostas įrengtas po atviru dangumi. Tai išties šaunus architektūrinis sprendimas Tailando įlankos salai – vos išlipę iš lėktuvo atostogų ištroškę poilsiautojai patenka ne į įprastą betono ir stiklo konstrukcijų narvą, o į nedidelį medinį bungalą atviromis sienomis. Palmių ir vešlios atogrąžų augalijos vaizdas, džiunglių kvapas, paukščių garsai ir kiaurai pučiantis vėjelis patvirtina, kad išsvajotos atostogos pagaliau prasidėjo. Bet po parą siautusios audros dabar ore, taigi ir pačiame oro uoste, tvyrojo nepakeliama drėgmė ir 38 laipsnių karštis.
Atviroje ovalo formos atvykimo salėje būriavosi kelios dešimtys žmonių, laukiančių bagažo. Jie stengėsi prieiti kuo arčiau palubėse kabančių ventiliatorių, kad tie šiek tiek atvėsintų nuo karščio tirpstančius kūnus. Kiti keleiviai, su mažesniais lėktuvo salone telpančiais lagaminais, būreliais traukė link išėjimo.
Nikolas atsistojo prie nejudančio bagažo konvejerio. Kad nesuliptų nuvargusios akys, ėmė skaityti bėgančią eilutę ant kolonos kabančiame be garso CNN žinias transliuojančiame ekrane:
Karštos naujienos: po šiąnakt ore įvykusio incidento Pietų Korėja kaltina Pchenjaną išbandžius naujo tipo raketą. Šiaurės Korėja neigia tokią informaciją ir tvirtina, kad raketą paleido Seulas... Karštos naujienos...
Kodėl man dabar tai turi rūpėti? Velniop tas karštas naujienas, man juk atostogos! – taip pagalvojęs Nikolas nusipurtė ir prasisegė dar vieną marškinių sagą. Pavargusį žvilgsnį nuleido į savo kojas – chaki spalvos džinsai, kuriuos jis užsivilko prieš dvi paras namuose Baltimorėje, per skrydį sugėrė stiklinę pomidorų sulčių ir dabar kartu su prakaito dėmėmis atrodė tiesiog apgailėtinai.
– Nelabai smagu čia su tokiais džinsais? – išgirdo šalia moterišką balsą.
Nikolas pakėlė akis nuo savo kojų ir atsisuko į balso pusę. Užtruko kelias sekundes, kol žvilgsnis kaip išterliotas fotoaparato objektyvas sufokusavo. Pirštais pasitrynęs apsiblaususias akis, Nikolas išvydo besišypsančią šviesiaplaukę.
– Žinau, kaip būna, – pasakė ji. – Pomidorų sultys lėktuve ir bemiegė laukimo naktis Bankoko oro uoste?

Playing Poker

Autorių galerija'2020

bottom of page