APIE OPEN BOOKS 

KAS KURIA FESTIVALĮ

 

Nuo 2019 m. organizuojamo festivalio Open Books (Atviros knygos) formatas apima tik naujai lietuvių kalba išleistų kūrinių ir jų autorių pristatymą, bei orientuojamas į tuos, kurie ieško patikimų rekomendacijų, ką skaityti. 

 

Festivalio sumanytojai ir organizatoriai kelia sau tikslą tapti literatūriniu GPS arba, kitaip tariant, padėti atrasti dėmesio vertus kūrinius, turėti galimybę susitikti, susipažinti su jų autoriais. 

  

Oficialus festivalio organizatorius – VŠĮ „Open Books“.  

 

VŠĮ „Open Books“ sumanytojai ir steigėjai: Ignas Staškevičius, Mykolas Katkus, Violeta Jurgaitienė, Šarūnas Skyrius, Gintautas Bartkus, Gintaras Vyšniauskas.

Įstaigos ir festivalio vadovė - Jurga Mandrijauskaitė-Ruškienė.  Programos sudarytojas ir vadovas – Audrius Ožalas. Visokie komunikacijos reikalai – Ieva Rimkutė. 

2019

 

Pirmąjį kartą surengtas festivalis vyko Nacionalinėje Dailės Galerijoje. Pristatytas nematytas formatas – galerija iš naujausias knygas pristačiusių autorių ir galimybė su jais asmeniškai susipažinti, pabendrauti. 

Vienos dienos festivalio programoje įvyko per 15 renginių, dalyvavo 50 lietuvių rašytojų, virš 30 literatūros kritikų, apžvalgininkų, kultūros atstovų. Buvo surengtos diskusijos kultūros temomis, naujausių kūrinių skaitymai, vyko menininkų knygų paroda, buvo surengta išskirtinė literatūrinė vakarienė.

2020

 

Antrojo karantino išvakarėse ir įvykių Baltarusijoje fone, spalio 10 d., įvyko antrasis festivalis, kurio temą padiktavo aplinkybės – laisvė ne tik tarp eilučių. 

 

30 lietuvių autorių, kuriuos moderavo literatūros ekspertai – Audrius Ožalas ir Jūratė Čerškutė. Ypatingas festivalio svečias – garsusis belgų menininkas Jan Fabre, Lietuvoje pastatęs spektaklį.  Literatūros apžvalgos, susitikimai su autoriais, knygų pristatymai, kūrybiniai skaitymai ir tradicine tampanti išskirtinė literatūrinė vakarienė. 

kontaktai

Jurga Mandrijauskaitė-Ruškienė

info@openbooks.lt | +370 65088878

VšĮ „Open Books“ (įm.k. 305186608)
Odminių g. 8, Vilnius LT-01122