top of page

Gražina Baikštytė

kristijonas kaikaris open books 2020.jpg
Šarūnas Bartas: kai gyvenimas tampa kinu

2020

#Biografija

Sofoklis

Aktoriai pagal Šarūną Bartą:

Tikrai geri aktoriai stengiasi nevaidinti.

Kaip Tu dirbi su aktoriais?

Iš tikrųjų aš nežinau, kaip su aktoriumi dirbti. Įvairiai būna… Gali aktorių uždaryti į narvą, jam surišti rankas ir ko-jas, o gali atvirkščiai. Kaip tą daryti, aš nežinau, nes kiekvienas žmogus skirtingas ir su kiekvienu aktoriumi reikia šnekėti vis kitaip.

Žinau, kad didžiąja dalimi aktoriui nereikalingi jokie iš-vedžiojimai, mintys ar filosofijos apie vaidmenį – jam tas tik-tai kliudo. Yra kokios penkios, šešios pastabos, ir ne daugiau, kurias galima sakyti aktoriui. Vienam, kad jis pajustų, reikia kažką sakyti, kitam atvirkščiai – nieko nereikia arba dar ge-riau pameluoti. Ne mygtukus gi spaudai, su gyvu žmogumi turi reikalą.

Tavo filmuose herojai labai mažai kalba, o kartais apskritai neprataria nė žodžio. Kaip aktoriams aiškini, ką jie turi kadre veikti? Kokias užduotis keli?

Manęs dažnai to klausia. Aktorius ne lėlė, o tu ne lėlinin-kas ir už virvučių nepatampysi. Aktorius turi pats veikti, aš už jį negaliu nieko padaryti. Man didžiausias džiaugsmas, kai gaunu kažką tokio, ko nesitikėjau. Aišku, svarbu atsirinkti žmones, kurie tau patinka, su kuriais gali susišnekėti. Juk ne-dirbsi su tuo, su kuo nesusikalbi. Taigi nieko specifiško, visur galioja tokia taisyklė. Po to žiūri, ką žmogus pats gali. Be to, jam reikia sukurti sąlygas. Daugeliu atveju viskas būna aišku, ką reikia daryti, o kaip – tai jau kitas klausimas.

148

Playing Poker

Autorių galerija'2020

bottom of page