top of page
autorių galerija.

autorių galerija.

Pagrindinė literatūros festivalio Open Books dalis - specialiai kuriama erdvė intelektualiam bei tiesioginiam dialogui tarp autorių ir skaitytojų. Čia savo kūrybines idėjas aptars iki 50 rinktinių rašytojų bei poetų, išleidusių arba greit pristatysiančių savo knygas lietuvių kalba 2018-2019 metais.

Giedrė Kazlauskaitė Literatūros festivalis OPEN BOOKS |

Giedrė Kazlauskaitė 

Gintaro kambarys

Šiandien įvardijama kaip viena ryškiausių literatūros autorių, kultūros leidinio Šiaurės Atėnai redaktorė, pristatė jau ne pirmą poezijos rinkinį, kuris iškart tapo kandidatu Poezijos pavasario-Maironio premijai gauti.

#Poezija 

Daiva Šabasevičienė Literatūros festivalis OPEN BOOKS |

Daiva Šabasevičienė

Juozo Budraičio teatrinis likimas

Produktyviausia pastarųjų metų teatro metraštininkė, tyrėja, ėmėsi surinkti ir aprašyti legendinio teatro ir kino aktoriaus, Nacionalinės premijos laureato Juozo Budraičio teatrinę kūrybą. 

#Teatras #Biografija 

Herkus Kunčius Literatūros festivalis OPEN BOOKS |

Herkus Kunčius

Lietuviškos apybraižos 

„Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiaus ordinu apdovanoto vieno produktyviausių ir skandalingiausių lietuvių rašytojo naujausia knyga iškart pateko į 2018 m. prozos knygų penketuką.

#Istorija #Romanas

Literatūros festivalis OPEN BOOKS | Erika Umbrasaitė

Erika Umbrasaitė

Paskolink man savo gyvenimą

Prancūzijos pietvakariuose gyvenanti rašytoja – prancūziškesnė už ir pačius prancūzus, gausiai įberianti šios šalies skonių į savo knygas, pristatė naują jos mylimos ir išmylėtos šalies dvasia alsuojantį kūrinį. 

#Romanas

Marius Burokas Literatūros festivalis OPEN BOOKS |

Marius Burokas

Švaraus buvimo 

„Poezijos pavasario“ nugalėtojas, už naująją poezijos knygą jau gavęs literatūrinę premiją, taip pat yra ir Vytauto Kubiliaus premija apdovanotas kaip literatūros apžvalgininkas.

#Poezija

Viktorija Daujotytė-Pakerienė

Viktorija Daujotytė-Pakerienė

Žemaitė: gyvenimo gramatika 

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė sako, kad pati nėra skaičiavusi, kiek knygų parašė. Naujoji knyga dedikuojama išskirtinei literatūros klasikės asmenybei – Žemaitei, ir savitai jos gyvenimo filosofijai – gramatikai.

#Biografija

algirdas kumza open books_edited.jpg

Algirdas Kumža

Rasa. Po angelo sparnu

Pirmasis kuksando meistras Lietuvoje,  įspūdingais tiražais pardavęs pirmąsias savo knygas, šiemet pristatė istoriją apie jauną moterį, pasipriešinusią agresyviam vėžiui: vietoj nulemtų trijų mėnesių ji gyvena aštuntus metus... 

 

#Biografija

liudas mazylis open books_edited.jpg

Liudas Mažylis

99 šimtosios

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius pristatė antrąjį grožinės literatūros kūrinį, vadinamą veiksmo dokumentika, kuris pratęsia pirmosios jo knygos istoriją apie Nepriklausomybės akto paieškas. Paties autoriaus teigimu, su faktologija šis kūrinys visgi bendro mažai teturi, o visi sutapimai su realybe – tik atsitiktinumai, kuriuos palieka vertinti skaitančiajam.  

 

#Istorija #Romanas

Marijus Gailius_edited.jpg

Marijus Gailius

Oro

Išpopuliarėjusio distopijų žanro romanas – antroji šio autoriaus knyga, stirpiai išsiskirianti šiuolaikinės literatūros kontekste.

 

#Romanas

Daina_Opolskaitė_edited.jpg

Daina Opolskaitė

Dienų piramidės

Novelių rinkinys, gavęs prestižinę Europos Sąjungos literatūros premiją.

#Novelės

ausra matulaityte_edited.jpg

Aušra Matulaitytė

Prijaukinti vėjai 

Ispaniją įsimylėjusi autorė pristato vasarišką kelionių ir romantikos kupiną romaną, kurio veiksmas rutuliuojasi Kanaruose. 

Vytautas Martinkus_edited.jpg

Vytautas Martinkus

Tavo bažnyčios rūsys

8 literatūros, meno ir mokslo apdovanojimus pelnęs, į daugybę kalbų verstas autorius, vadinamas paslaptinguoju romantistu, išleido romaną apie Kolchidės karalienei Pitodoridei jos vyro dovanotą žiedą.

#Romanas

Rasa Sagė_edited.jpg

Rasa Sagė

Tavo likimo krašteliu einu

Psichologinis romanas – antroji rašytojos, publicistės knyga, nagrinėjanti žmonių santykius ir atkreipianti dėmesį į tai, kaip menkiausias mūsų poelgis ar žodis keičia ir mūsų pačių, ir kitų likimus.

#Romanas #Psichologija

robertas petrauskas_edited.jpg

Robertas Petrauskas

Trečiojo Reicho triumfas

Istoriko išsilavinimą turinčio televizijos laidų vedėjo knyga – pirmoji lietuviškai parašyta knyga apie Antrąjį pasaulinį karą.

#Istorija

algirdas kauspedas_edited.jpg

Algirdas Kaušpėdas

Gyveno kartą bičas ir kaimynas. Pokalbiai prie alaus

Debiutuojančio grafomano knyga  susideda iš 80 trumpų novelių, iliustruotų tragiškais architekto Arūno Kavaliausko piešiniais.

#Debiutas

alisauskas vytautas open books_edited.jp

Vytautas Ališauskas

Jono Naujoko eilės

Vėlyvas poezijos autoriaus, iki šiol publikavusio kultūrinėje spaudoje Jono Naujoko slapyvardžiu, debiutas – išskirtinis atvejis lietuvių poezijoje. 

#Poezija #Debiutas

slepikas_edited.jpg

Alvydas Šlepikas

Mano tėvas žūsta

Prozininkas, vienas įdomiausių ir geriausių lietuvių poetų išleido rinktinės ankstesnės bei naujos kūrybos poezijos rinkinį.

#Poezija

Gintaras Grajauskas Literatūros festivalis OPEN BOOKS |

Gintaras Grajauskas

Kas prieš mus

Dienos šviesą vos išvydusi pjesė kaip mat buvo įkūnyta ir teatre – tokio paties pavadinimo Jono Vaitkaus režisuoto spektaklio premjera atidarė Klaipėdos dramos teatro sezoną.

#Teatras #Istorija

Arvydas Anušauskas Literatūros festivalis OPEN BOOKS |

Arvydas Anušauskas

Aš esu Vanagas 

Seimo narys, bendradarbiaudamas su ekspertais ir skirtingų sričių specialistais, surinko medžiagą ir aprašė bene išsamiausią pastaruoju metu atliktą istorinį tyrimą apie partizanų vadą.

#Biografija #Istorija

Kastytis Sarnickas Literatūros festivalis OPEN BOOKS |

Kastytis Sarnickas

Turnė̃ 

Grupės „G&G Sindikatas“ narys, kandžių, sarkastiškų repo tekstų autorius, dar žinomas kaip Kastetas. Ši knyga – jo prozinio rašymo debiutas, kuriam pasirinko papasakoti (gal išgalvotos) muzikinės grupės užkulisius ir (gal išgalvotas) atlikėjų gyvenimo realijas.

#Debiutas

Jurga Tumasonytė Literatūros festivalis OPEN BOOKS |

Jurga Tumasonytė

Undinės 

Jaunosios kartos rašytoja, modernios prozos autorė vos debiutavusi laimėjo Kazimiero Barėno literatūros premiją, o po ilgos pertraukos pristatė naują, literatūrologų ir kritikų itin gerai įvertintą novelių knygą.  

#Novelės

Monika Budinaitė-Žadeikienė Literatūros festivalis OPEN BOOKS |

Monika Budinaitė-Žadeikienė

Selfų slėnis 

Jaunoji rašytoja nagrinėja socialinių tinklų poveikį ir naujos knygos turiniu taikosi į grotažymių kartos skaitytojus.

#Romanas

Simonas Bernotas

Simonas Bernotas

Reivas 

Jaunosios kartos poetas, manantis, kad skyryba jo eilėraščiuose nėra reikalinga. Kritikų pastebėtas ir įvertintas dar tada, kai mokėsi vidurinėje, o šiandien besiruošiantis išleisti naują poezijos rinkinį.

#Poezija

rasa open books_edited.jpg

Rasa Aškinytė-Degėsienė

Istorija kaip upė

Viena įdomiausių šiandienos lietuvių prozininkių naujajame romane pasakoja moterų, kurias sieja upė, istorijas, remdamasi dviem Lietuvos istorijos epizodais – antrąja pranciškonų kankinyste, įvykusia Vilniuje apie 1369 m., ir XVIII a. raganų teismais.

 

#Romanas #Istorija

marius repsys open books_edited.png

Marius Repšys

Heraklis Nr. 4 

Drąsi žinomo aktoriaus išpažintis – atviras ir sukrečiantis pasakojimas apie tai, kaip gyvena žmogus, nuolatos balansuojantis tarp euforijos ir noro išnykti, tarp tobulumo siekio ir visiško savęs nuvertinimo.

#Romanas

Kornelijus Platelis_edited.jpg

Kornelijus Platelis

Įtrūkusios mėnesienos

Į geriausių Metų poezijos knygų penketuką įtrauktas eilėraščių rinkinys atskleidžia artistišką ir gilų poeto kalbėjimo būdą, įtraukia į moteriškumo esmės paieškas. 

#Poezija

Jolanta_Ona_Vitkutė_edited.jpg

Jolanta Ona Vitkutė

Meksika, mano meile

Žurnalistė, buvusi žurnalo „Geras skonis“ redaktorė, ištekėjusi už meksikiečio, dalinasi savo asmeniniais patyrimais ir atradimais apie egzotišką šalį, kurioje apsigyveno. 

#Kelionės

sonata sulce_edited.jpg

Sonata Šulcė

Vilniaus istorijos

Kultūros istorikė  į knygą – neįprastą gidą po Vilnių - sudėjo dar negirdėtas, niekur neužrašytas XVIII amžiaus miesto istorijas, atidengiančios miesto praeities klodą, kurio nerasite jokiuose kelionių vadovuose.

#Istorija

giedre ambrazaite open books_edited.jpg

Greta Ambrazaitė

Trapūs daiktai

Geriausia pirmosios knygos rašytoja išrinkta poetė debiutavo su eilėraščiais, intriguojančiais elegantiška tamsa, sapnišku siurrealizmu, gotiška estetika.

#Poezija #Debiutas

Rasa Antanavičiūtė_edited.jpg

Rasa Antanavičiūtė

Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse

Menotyrininkės istorinis tyrimas apie memorialinius paminklus.

#Istorija

Mantas_Toločka_edited.png

Mantas Toločka

Popierinė

Filologas rašantis eilėraščius ir jau išgarsėjęs kaip poetas, sudėjo eiles į pirmą savo knygą.

#Poezija 

eva tombak_edited.jpg

Eva Tombak

Atia, suskiai! 33 minčių išvarymo dienos

Penktoji autorės knyga - labai asmeniška​, gimusi iš rašymo meditacijų, apibūdinama kaip unikalus romano, dienoraščio, motyvacinės literatūros ir savipagalbos knygos derinys.

#Premjera

Egidija Šeputytė Vaitulevičienė_Irma Skr

Egidija Šeputytė -Vaitulevičienė,

Irma Skruibienė

Namų psichologija

Išsami studija, kurioje visiems suprantamai ir kartu giliai apie namus kalbama iš įvairiausių, kartais netgi labai netikėtų perspektyvų. 

#Studija #Psichologija

Jaroslavas Melnikas_portretas Viln_muge_

Jeroslavas Melnikas

Adata

Žinomo siurrealisto ir fantasto romane – kvapą gniaužianti istorija apie neįprastą nusikaltimą ir žmogaus psichikos gelmių tyrinėjimai.

#Trileris

Vytautas Landsbergis Literatūros festivalis OPEN BOOKS |

Vytautas Landsbergis

Kačerginės paveikslėliai 

Autoriaus vaikystės, ankstyvos jaunystės dienas atskleidžiantis turinys, fotografijos. Festivalio metu bus pristatytas antrasis, papildytas leidimas.

#Poezija

Aldona Ruseckaitė Literatūros festivalis OPEN BOOKS |

Aldona Ruseckaitė

Padai pilni vinių 

Autorė, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė, savo naujausią kūrinį apibūdina kaip patį rizikinigiausią iš savo rašytų: jame nagrinėjamos prieštaringo likimo Salomėjos Nėries gyvenimo paslaptys.

#Biografija 

Gina Viliūnė Literatūros festivalis OPEN BOOKS |

Gina Viliūnė

Smiltės ir vėjaus kelionė po Baltijos jūrą

Populiarių istorinių romanų rašytoja įgyvendino svajonę – išleido pirmąją knygą vaikams.  Festivalyje tai bus vienintelė pristatoma knyga, skirta vaikams.

#Vaikams

Vaiva Grainytė Literatūros festivalis OPEN BOOKS |

Vaiva Grainytė

Gorilos archyvai 

Performanso-operos „Saulė ir jūra“, Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje šiemet pelniusio „Auksinį liūtą“, bendraautorė ir 6 tarptautinius apdovanojimus Europoje gavusios operos „Geros dienos!“ libreto autorė išleido pirmąjį kelis dešimtmečius kurtos poezijos rinkinį. 

#Poezija 

Virginija Kulvinskaitė-Cibarauskė

Virginija Kulvinskaitė-Cibarauskė

Kai aš buvau malalietka 

Poetė, daktaro laipsnį turinti literatūros kritikė pristatė pirmąjį savo prozos kūrinį, kuriame aprašo kultiniu vadinamą dešimtąjį dešimtmetį, pasakoja apie jį paveikiai ir skaudžiai iš jaunos moters perspektyvos. 

#Romanas

linas kojala open books_edited.png

Linas Kojala

Europa? Pokalbiai su prezidentais, ministrais, patarėjais ir taksistais apie mūsų ateitį 

Politologas, VU TSPMI doktorantas ir dėstytojas, Rytų Europos studijų centro direktorius, aprašė kiekvienam suprantama kalba, nuosekliai, aprašė Europos Sąjungą, Lietuvos kelią į ją ir atskleidžia įdomiausius politinius užkulisius iš pirmų lūpų - kaip jie jam papasakoti kalbintų žmonių.

#Politika

Valentinas_Klimašauskas_open_books_edite

Valentinas Klimašauskas

Daugiakampis 

Ketvirtoji šiuolaikinio meno kuratoriaus ir rašytojo knyga, kurioje jis išradingai konstruoja siužetą tarsi socialinių tinklų srautą, o jame pinasi daugialypės dabarties vaizdiniai, situacijos, personažai...

 

#Romanas

jurga jasponyte open books_edited.jpg

Jurgita Jasponytė

Vartai Auštrieji 

Antroji poetės knyga – savitai perpinanti folkloro ir lietuvių mitologijos motyvus su asmeniniais išgyvenimais bei refleksijomis.

#Poezija

Mindaugas Valiukas_edited.jpg

Mindaugas Valiukas

Mokytojas mirti ir kitos poemos 

Šiuolaikinis poetas, rašantis pagal tikrus įvykius, istorijas, rastus pamestus kažkieno raštelius, SMS žinutes...

#Poezija

vladas papievis_edited.jpg

Valdas Papievis

Brydė 

Paryžiuje gyvenančio prozininko, gavusio daugybę apdovanojimų ir Nacionalinę kultūros ir meno premiją, naujausias kūrinys - psichologinis trileris, perkeliantis į pokarį bei Sąjūdžio metų Vilnių.

#Trileris

Violeta_Palčinskaitė_edited.jpg

Violeta Palčinskaitė

Paslapties babilonai arba Aš tau siunčiu labų dienų

Vienos iš mėgstamiausių lietuvių poečių, rašytojų antroji memuarų knyga - kaip pratęsimas sėkmingai išleistos pirmosios. Joje įdomius pasakojimus iš savo gyvenimo autorė papildo eilėraščiais.

#Biografija 

Marija Drėmaitė_edited.jpg

Marija Drėmaitė

Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940

Tekstų apie Kauno, tapusio laikinąja sostine, architektūrą, autoriai: Giedrė Jankevičiūtė, Vaidas Petrulis, Marija Drėmaitė, Viltė Migonytė-Petrulienė, Arvydas Pakštalis, Paulius Tautvydas Laurinaitis, Vilma Akmenytė-Ruzgienė, Norbertas Černiauskas.
 

#Istorija

Laima Kreivyte_edited.jpg

Laima Kreivytė

Artumo aritmetika

Žinoma poetė, menotyrininkė, išleido naują poezijos knygą.​

#Poezija

Lina Laura Švėdaitė_edited.jpg

Lina Laura Švedaitė

Laiškai hipokampui

Debiutuojančios rašytojos, žurnalistės unikalaus dizaino, originalių poligrafinių sprendimų esė ir dokumentinės prozos knyga, jau pelniusi ne vieną apdovanojimą.

#Proza

gasiulyte open books_edited.jpg

Elena Gasiulytė,

Miglė Anušauskaitė

Lietuvos vizionierės. 10 įspūdžiografijų

Dešimties skirtingais amžiais gyvenusių moterų, kurių kiekviena Lietuvoje ar pasaulyje ką nors nuveikė pirmą kartą, istorijos. 

#Biografija

tapinas andrius open books_edited.jpg

Andrius Tapinas

Prezidentas

Jau net dviem bestseleriais galintis pasigirti TV žurnalistas, žinomas politikos komentatorius pristatė naują knygą - išgalvotų įvykių politinį trilerį.

#Politika #Trileris

Užsienio svečias:

Jonny BenjNepažįstamasis ant tilto Open books min

2008-aisiais nuo Vaterlo tilto į Temzę nušokti ketinusį dvidešimtmetį Jonny’į Benjaminą užkalbino pro šalį ėjęs nepažįstamas vyras. Paprastas pasiūlymas išgerti kavos netoliese esančioje kavinėje išgelbėjo vaikino gyvybę. Jonny’is ne tik atskleidžia jį slėgusias mintis, kausčiusias baimes, varginusius kompleksus, bet ir pasakoja apie sveikstant įveiktus ir vis dar kylančius iššūkius.

uzsienio svecias
skaitymai

skaitymai.

Festivalio Open Books desertas: šiuolaikinės lietuvių poezijos, rankraščių skaitymai.

 I.

Gintaras
Grajauskas
Ištraukos iš naujausios pjesių knygos: 
Kas prieš mus
Giedrė
Kazlauskaitė

ištraukos iš naujausios knygos:

Gintaro kambarys

13.00 - 13.30 val. 

Pietiniame NDG fojė

 II.

Laima
Kreivytė

skaitymai iš naujausios poezijos knygos Artumo aritmetika

Kornelijus
Platelis

skaitymai iš knygose neskelbtų eilėraščių

14.30 - 15.00 val. 

Pietiniame NDG fojė

 III.

Jolanta Ona
Vitkutė

skaitymai iš poezijos rankraščių - Meksikos atspindžiai

Algirdas
Kaušpėdas

skaitymai iš būsimos apsakymų-dialogų knygos Gyveno kartą bičas ir kaimynas. Pokalbiai prie alaus

16.00 - 16.30 val. 

Pietiniame NDG fojė

 IV.

Aldona
Vilutytė

&

Andrius
Zalieska-Zala

Literariumas: Daivos Čepauskaitės eilėraščių ir A. Zalieskos-Zalos dainų dialogai.

18.30 - 19.00 val.

NDG ekspozicijų  salėje 

 V.

Naktiniai
skaitymai 
Moderuoja:
Alvydas Šlepikas. 

nuo 22 val. 

Liter/Afteris (bare Nauji Vėjai)

ekspozicija

ekspozicija.

Vilmos Samulionytės ir Gyčio Skudžinsko sukurta leidybinė platforma NoRoutine Books pristatys meno knygų ekspoziciją - leidinius, kurie įsiterpia tarp vienetinių menininko knygų, tradicinių albumų bei monografijų.

Griežtai riboto tiražo meno knygos-objektai - savarankiški meno kūriniai. Kiekvienas jų pasižymi unikalia forma, išdirbama bendradarbiaujant leidėjams bei menininkams, turi unikalias įklijas, specialias markiruotes, yra numeruoti ir autorių pasirašyti. Lietuvos knygos meno konkurse leidiniai įvertinti premijomis ir diplomais.

 

Visą dieną

Atidarymas 11.30 val.

 Šiauriniame NDG fojė

diskusijos.

diskusijos.

Smailusis festivalio Open Books kampas - literatūriškai stiprios ir aktualios diskusijos, kuriose savo nuomones surems argumentais pasikaustę kalbėtojai - kompetentingi platesnės mąstysenos formuotojai. 

gourmet vakarienė.
prisimenu-01.png

Unikalaus formato literatūrinė vakarienė „prisiMENU“, kurią moderuos pokalbių gidai: Aidas Puklevičius, Algirdas Kaušpėdas, Linas Kojala, Erika Umbrasaitė, Ignas Staškevičius, Algirdas Kumža, Valdas Papievis, Eva Tombak ir Dovilė Filmanavičiūtė.

programa

programa.

12.00 - 13.00 

Pietiniame NDG fojė

Ar tikrai lietuviai nemoka juoktis?

12.00 - 16.00 

NDG ekspozicijų salėje

Iki 50 autorių - vienoje literatūrai dedikuotoje erdvėje.

13.00 - 13.30

Pietiniame NDG fojė

Gintaras Grajauskas ir Giedrė Kazlauskaitė (ištraukos).

13.30 - 14.30 

NDG Auditorijoje.

100 literatūros gyvenimų: literatūra kine, teatre ir...

14.30 - 15.00

NDG Auditorijoje.

Laima Kreivytė ir Kornelijus Platelis (poezija).

15.00 - 16.00 

NDG Auditorijoje

Kas nužudė literatūros kritiką?

(atidarymo renginys)

16.00 - 16.30

NDG Auditorijoje.

Jolanta Ona Vitkutė ir Algirdas Kaušpėdas (ištraukos). 

16.30 - 17.30 

NDG ekspozicijų salėje

Visuomenė tyli, knygos kalba: kaip literatūra padeda spręsti socialines problemas.

17.30 - 18.30 

NDG ekspozicijų salėje

Jonny Benjamin, Britt Pflüger „Nepažįstamasis ant tilto“.

Daugiau

18.30 - 18.45 

NDG ekspozicijų salėje

literatūrinė viktorina

Vedėjas Justinas Žilinskas. 

//

18.30 - 19.00 

NDG ekspozicijų salėje

Aldona Vilutytė. Muzikos ir literatūros sintezė.

19.00 - 21.00 

restorane The Gallery

Literatūrinė vakarienė. Papildomas festivalio renginys.

11.30 - 19.00

Šiaurinis NDG foje.

NoRoutine Books meno knygų ekspozicija. 

nuo 21 val. 

bare Nauji vėjai

Liter/Afteris.

Festivalio uždarymas. 

G. Skamaročiūtės Kokteilių knyga pristatymas,

degustacijos,

naktiniai skaitymai.

bottom of page